Informacje ważne dla Pacjenta

Jeśli planujesz zostać pacjentem mojego gabinetu, proszę zapoznaj się z poniższymi informacjami. Znacznie usprawni to nasz kontakt, oraz zdobędziesz wszelkie niezbędne informacje, kluczowe dla Ciebie jako Pacjenta Verde fizjo.

Gabinet Verde fizjo to prywatny gabinet, bez kontraktu NFZ.

– oznacza to, że nie realizuję żadnych skierowań z placówki NFZ , a cała fizjoterapia jest odpłatna
– za co płacisz? Przede wszystkim, kosztem Twojej wizyty jest mój czas i wykształcenie jakie posiadam, aby zaproponować Ci fizjoterapię wg specjalistycznych technik i nowoczesnych rozwiązań
– płatność gotówką, oraz bezgotówkowo (karta, blik) po każdej wizycie. Dokumentem płatniczym jest paragon lub faktura (wg życzenia pacjenta)

Na pierwszą wizytę zabierz ze Sobą dokument tożsamości z nr PESEL oraz dostępną dokumentację medyczną z procesu choroby / urazu jaki chcesz poddać fizjoterapii w moim gabinecie.

– jestem w całości odpowiedzialna za diagnostykę fizjoterapeutyczną w oparciu o dostarczone mi przez Ciebie badania medyczne, wywiad jaki przeprowadzam na pierwszej wizycie oraz badania i testy wykonywane podczas części diagnostyczno – terapeutycznej
– jeśli coś wzbudza moje podejrzenia, prawdopodobnie poproszę Cię o wykonanie dodatkowych badań, np. morfologicznych lub dostarczenie zaświadczenia od lek. Prowadzącego Twoją jednostkę chorobową
– dokumentacja medyczna jest prowadzona zgodnie z wytycznymi MZ oraz Krajowej izby fizjoterapii i jako Pacjent masz do niej dostęp bez ograniczeń. Zaświadczenia i historia leczenia są wydawane wg potrzeb nieodpłatnie (raz w miesiącu)

Prowadzę fizjoterapię indywidualnie z każdym pacjentem. 

– czas terapii to 60 minut (45 minut fizjoterapia + 15 dokumentacja i przygotowanie stanowiska pracy i potrzebnych akcesoriów, dezynfekcja). Z różnych względów czas terapii mogę wydłużyć lub skrócić
– Pacjenta obowiązuje punktualność

Rezerwacja daty i godziny wizyty jest obowiązkowa,  może odbyć się telefonicznie, SMS-owo lub przez wybrany komunikator internetowy dostępny w social mediach Verde fizjo.

– rezygnacja z wizyty może odbyć się telefonicznie lub smsowo nie krócej niż 5 godzin przez zarezerwowanym terminem spotkania
– w przypadku braku powiadomienia mnie o rezygnacji z wizyty, pacjentów wpisanych do serwisu Finezjo – dokumentacja medyczna – obowiązuje 100% odpłatność wg aktualnego cennika usług

W gabinecie znajdują się: gabinet główny, poczekalnia, toaleta oraz prysznic.

– część diagnostyczna i terapeutyczna odbywa się  gabinecie głównym
– jeśli przyjeżdża z Tobą osoba towarzysząca zazwyczaj czeka na poczekalni (możliwa obecność jednej osoby dodatkowej). W wyjątkowych sytuacjach może wejść do gabinetu głównego i towarzyszyć Ci w procesie fizjoterapii przez cały czas.
– toaleta wyposażona jest we wszystkie środki higieniczne i dezynfekcyjne, a także środki higieny osobistej dla kobiet. Jeśli przed rozpoczęciem wizyty decydujesz się wziąć prysznic, zabierz ze sobą własny ręcznik (mydło, szampon są dostępne na miejscu)
– wszystkie przestrzenie wspólne posiadają osobne dozowniki do dezynfekcji, a specyfikacja stosowanych środków jest dostępna na poczekalni oraz w gabinecie

Ważne:

– gabinet jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00 co oznacza, że w podanym przedziale godzinowym pracuję z pacjentem oraz odbieram telefony, odczytuję wiadomości, oraz przygotowuję potrzebne dokumenty.
To właśnie w tym przedziale godzinowym możesz uzyskać wybraną pomoc.
Oczywiście grafik mojej pracy jest modyfikowany przez inne zobowiązania, a ponieważ jestem firmą jednoosobową – nikt mnie nie zastąpi jeśli np. wypadnie mi wizyta u lekarza, czy też nie będę miała z kim zostawić dziecka.Jeśli więc danego dnia nie uzyskasz odpowiedzi, pomocy bądź zaproponuję Ci fizjoterapię w innym terminie – pamiętaj, że nie wynika to z mojej niechęci, a jedynie starannego prowadzenia firmy i życia prywatnego

– w pracy staram się kierować wysoką kulturą osobistą i dbać o potrzeby każdego pacjenta. Pamiętaj, że obojętnie z jakim problemem przychodzisz, jest to przeze mnie akceptowalne w 100% i nie będę Cię oceniać. Moim zadaniem jest poprowadzić Cię ku poprawie zdrowia fizycznego i psychosomatycznego. Wszystko co dzieje się w gabinecie jest tajemnicą medyczną – nie informuję nikogo (poza osobą przez Ciebie do tego upoważnioną w dokumentacji medycznej) o Twoim stanie zdrowia czy leczonej jednostce chorobowej.
– wybierając mój gabinet i mnie jako Twoją fizjoterapeutkę, akceptujesz wszystkie zasady i techniki fizjoterapii jakimi pracuję.
Zanim rozpoczniemy fizjoterapię udzielę Ci wszystkich niezbędnych informacji o planowanym postępowaniu terapeutycznym, wskazaniach i przeciwwskazaniach oraz możliwych powikłaniach i efektach terapeutycznych.
Podpisanie dokumentacji (komplet dokumentów uzupełniamy na pierwszej wizycie) jest jednoczesnym wyrażeniem zgody z Twojej strony, na prowadzenie Cię indywidualnie przeze mnie. Brak zgody oznacza, że nie rozumiemy się, być może nie zgadzamy pod jakimś względem, a więc nie możemy współpracować.

– jeśli masz do mnie jakieś pytania, obawy, sugestie – wyraź je śmiało.
Porozmawiamy o wszystkich, ważnych dla Ciebie aspektach

Zastrzegam sobie prawo do odmowy przyjęcia Pacjenta i wykonania fizjoterapii, ze względu na uzasadnione przeze mnie przeciwwskazania, które w jakikolwiek sposób mogą zagrażać mojemu lub Pacjenta bezpieczeństwu.

Mam nadzieję, że ten wpis stał się dla Ciebie w jakiś sposób pomocny.
Zapraszam do kontaktu.
Do zobaczenia w Verde fizjo


Regulamin uczestnictwa w fizjoterapii